ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის მერმა, ზაზა დიასამიძემ მუნიციპალიტეტში მიმდინარე ინფრასტრუქტურული პროექტები ადგილზე დაათვალიერა.
სოფელ თხილნარში აქტიურად მიმდინარეობს შიდა სასოფლო გზის რეაბილიტაცია. პროექტის ფარგლებში იგება არმირებული ბეტონის საფარი.
სოფელ მახოში (დავითაძეები) დასრულდა შიდა სასოფლო გზის მოწყობა. სამუშაოების შედეგად მოეწყო არმირებული ბეტონის საფარი.
სოფელ სარფში დასრულდა შიდა სასოფლო გზის მშენებლობა. პროექტის ფარგლებში განხორციელდა ახალი გზის მოწყობა, დაიგო ცემენტ-ბეტონის არმირებული საფარი, აშენდა შესაბამისი ხელოვნური ნაგებობები და მოეწყო სანიაღვრე არხები.
მიმდინარე და დასრულებული სამუშაოები მერთან ერთად დაათვალიერეს, საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილეებმა მალხაზ სალვარიძემ და ვახტანგ ლორთქიფანიძე, ასევე საკრებულოსა და მერიის შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლებმა.
ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს მორიგი სხდომა
ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს მორიგი სხდომა ჩატარდება მიმდინარე წლის 26 თებერვალს, 12:00 საათზე.
საკრებულოს ადმინისტრაციული შენობის სხდომათა დარბაზში.
საკრებულოს წევრთა რეგისტრაცია დაიწყება 11 – საათიდან.
ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ქალთა და ბავშვთა საკითხებზე მომუშავე მუნიციპალური საბჭოს პირველი სხდომა
დღეს ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში ქალთა და ბავშვთა საკითხებზე მომუშავე მუნიციპალური საბჭოს პირველი სხდომა გაიმართა, რომელიც საქართველოს მთავრობის მიერ შექმნილ ქალისა და მამაკაცის თანასწორობის, ქალთა მიმართ ძალადობისა და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე მომუშავე უწყებათაშორის კომისიასთან კოორდინირებული მუშაობის უზრუნველსაყოფად შეიქმნა.
სხდომას საბჭოს თავმჯდომარე ლუარა დუმბაძე უძღვებოდა, რომელმაც საბჭოს წევრებს დღის წესრიგით წარმოდგენილი საკითხები გააცნო.
სხდომის ფარგლებში საბჭოს წევრებმა იმსჯელეს საბჭოს მიზნებსა და ამოცანებზე, მათ შორის ქალთა და ბავშვთა უფლებრივი მდგომარეობის გაუმჯობესებისკენ მიმართული პოლიტიკის ხელშეწყობაზე, ქალისა და მამაკაცის თანასწორობის პრინციპების მხარდაჭერასა და მის განხორციელებაზე ადგილობრივი თვითმმართველობის დონეზე.
სხდომაზე მთავარ საკითხად განიხილეს სამოქმედო გეგმის შემუშავება, რომელიც მიზნად ისახავს საბჭოს საქმიანობის ეფექტიან დაგეგმვასა და პრიორიტეტების განსაზღვრას. განხილვის პროცესში გამოიკვეთა ძირითადი მიმართულებები, ამოცანები და განსახორციელებელი ღონისძიებები, რომლებიც ხელს შეუწყობს ქალთა და ბავშვთა საკითხებზე კოორდინირებულ და შედეგზე ორიენტირებულ მუშაობას ადგილობრივ დონეზე.